Beseda Člověk a příroda 25. 3. 2013

25. 03. 2013

Další z přírodovědných vzdělávacích programů na naší škole proběhl v pondělí 25. března. Všechny třídy se ten den vystřídaly v učebně výtvarné výchovy, kde vyslechly zajímavé povídání o přírodě, doprovázené promítáním filmů na interaktivní tabuli. Dvojice ochranářů (pán a paní) ze společnosti ochrany dravců a sov Merlin s sebou přivezla i živá zvířata, konkrétně ježka, káně, poštolku a sýčka. Prací těchto lidí je totiž péče o zraněné jedince (nalezená mláďata) a jejich opětovné navrácení zpět do přírody.

Také jsme se dozvěděli, jak se máme zachovat, když na zemi uvidíme třeba malého ptáčka. Nejlépe uděláme, když si ho nebudeme všímat, protože se nejspíš schovává před nepřáteli. Nebo když na poli najdeme poraněného zajíčka. To pak je lepší vzít ho domů, zavolat pracovníky záchranné stanice a poraněné zvířátko jim předat. Na konci programu byl vyčleněn čas na otázky a jejich zodpovězení. Za celou naši třídu mohu říci, že se nám povídání o přírodě moc líbilo a budeme rádi, když se bude zase někdy opakovat.

Napsal Martin Pokorný, 5. B

Beseda Člověk a příroda 25. 3. 2013