Výlet ekologů 18. 6. 2013

18. 06. 2013

Úterý 18. 6. 2013 bylo dnem, kdy se členové kroužku ekologie zúčastnili poznávacího cyklovýletu po okolí blízkých obcí. Naše trasa vedla do Krt a pokračovala kolem Krtského lomu, kde jsme našli bublinatku a pijavici koňskou. Pak jsme zamířili na Ostroveckou olšinu, kde se vyskytují vstavače. Protože bylo úmorné vedro (38 °C), zajeli jsme do Chvojkovského mlýna, abychom se trochu občerstvili. Bohužel měli zavřeno.

Další zastávkou na naší cestě se stal významný krajinný prvek Na Stráni, kde rostou vzácné druhy rostlin, například lilie zlatohlavá nebo upolín evropský. Když jsme dojeli do Podbořánek, začalo hřmít. Proto jsme vynechali obce Tlestky a Otěvěky a zamířili rovnou na Drahouš. Před následným deštěm nás zachránila drahoušská restaurace. Tato zastávka nám ale nevadila. Domov byl blízko a měli jsme to z kopce. Jakmile déšť ustal, vyrazili jsme. Byl to moc pěkný výlet, během kterého každý ujel 23 km.

Napsala Eva Konířová, VI. třída

Výlet ekologů 18. 6. 2013