Dopravní hřiště Kralovice

03. 10. 2022

V nedalekých Kralovicích mají od 31. května 2022 zcela nové dopravní hřiště. Areál s veškerými výukovými prvky a semafory je přímou součástí místní střední školy, kde navazuje na dílny pro odborný výcvik.

A právě sem zavítali v pondělí 3. října naši čtvrťáci s vedoucí vychovatelkou paní R. Vodrážkovou a asistentkou pedagoga paní A. Nikolašovou.
Žáci strávili na hřišti celé dopoledne. To bylo rozděleno na dvě části – teoretickou a praktickou. Teorie zahrnovala především znalost základních dopravních značek a předpisů, povinnou výbavu jízdního kola a bezpečnost v silničním provozu. Program byl doplněn promítáním videí. Praktická část se již zaměřila na bezpečné řešení situací z reálného silničního provozu. Netřeba dodávat, že pobyt dětí na dopravním hřišti byl pro všechny nejen velkým zážitkem, ale i důležitou přípravou pro život.