Exkurze 6. třídy – Naučná stezka Jesenicka na kolech 21. 6. 2013

21. 06. 2013

Šestá třída má ráda pohyb, a tak si naplánovala cyklistický výlet po Naučné stezce Jesenicka. Pod dohledem pana učitele Knappa a paní učitelky Knappové jsme šlápli do pedálů v pátek 21. června. Zpočátku se zdálo, že bude celý den pršet, ale zhruba po hodině se mraky začaly trhat a vykouklo na nás sluníčko. I tak jsme ale zmokli.

Cestou jsme zastavovali u informačních tabulí, které upozorňovaly na vzácné rostliny a živočichy
v příslušné lokalitě. Abych se přiznal, vnímal jsem výlet jako docela fyzicky namáhavý. Když jsme ale sjížděli z příkrého kopce k obci Velečín, tak se zase jelo nádherně, možná 40 až 50 km za hodinu! Celá naše trasa vedla přes Jesenici, Velečín, Blatno a Krty. Samozřejmě většina cesty neprocházela obcemi, nýbrž lesy a loukami. Ke škole jsme dojeli přibližné v půl jedné.

Mám-li nějak zhodnotit náš výlet, tak si myslím, že se (až na bláznivé počasí, za které nemůžeme) moc povedl.

Napsal Michal Jelínek, VI. třída

Naučná stezka Jesenicka na kolech - exkurze 6. třídy 21. 6. 2013