Turnaj v přehazované
Veleúspěšnou premiéru v předvánočním sporování má za sebou turnaj v přehazované, započítaný do celoroční soutěže O nejaktivnějšího sportovce.
Veleúspěšnou premiéru v předvánočním sporování má za sebou turnaj v přehazované, započítaný do celoroční soutěže O nejaktivnějšího sportovce.
Dne 20. 12. jsme se vypravili v náhradním termínu do jesenického muzea na výrobu svíček.
Do okresního kola tradiční předvánoční soutěže postoupilo šest žáků, kteří se ve svých kategoriích pokusili navázat na úspěch ze školního kola. Nejlépe se to podařilo Lukáši Pavlisovi, který dosáhl na skvělé 3. místo.
Naučné středisko ekologické výchovy Kladno – Čabárna (NSEV) organizuje každoročně (letos již pošesté) biologicko-ekologickou soutěž „Příroda, ve které žijeme“. Tentokrát probíhala s dodatkem „aneb Město žije“, čímž ukázala město jako životní prostor pro různé druhy rostlin a živočichů.
Navštívíme-li internetové stránky Národního muzea v Praze a z programové nabídky přejdeme na kartu „Expozice“, dočteme se následující: „Myslíte, že za první republiky bejvávalo lépe? Umíte si představit, jak bejvávalo ve středověku? Nebo v dobách dinosaurů? Naše nově otevírané expozice vám dají nahlédnout nejen do různých etap našich dějin, ale i do bohatého a fascinujícího světa zvířat a minerálů.“
Čtvrteční odpoledne (8. 12.) bylo v družině věnováno drátování. Za tímto účelem přišla mezi nás paní Nikola Štefánková z Vlastivědného muzea Jesenice.
Ve čtvrtek 8. 12. proběhlo školní kolo dějepisné olympiády, určené pro žáky 8. a 9. třídy. Tématem letošního ročníku byly události v Československu a ve světě v letech 1945 – 1992.
Středeční odpoledne 7.12. jsme s dětmi z družiny strávily v kuchyňkách.
V pondělí 5. 12. odpoledne bylo u nás v družině živo. Probíhaly čertí hrátky s několika čertovskými úkoly.
Muzeum Českého krasu v Berouně nabízí školám vzdělávací program „Na dno pradávných moří“, který zavádí žáky do dávné doby trilobitů a hravou formou jim zprostředkovává průběh základních geologických procesů.