Dopravní hřiště, 4. tř.

09. 10. 2023

Dne 9. 10. 2023 jsme se svými spolužáky ze 4.A navštívili dopravní hřiště v Kralovicích.

Náš „den v dopravě“ začal tím, že jsme vytvořili dvojice, z nichž každá dostala k zapůjčení jedno jízdní kolo a rozdělila si role na cyklistu a chodce.

Chodci se učili, jak přecházet bezpečně silnici, jak se pohybovat po chodníku apod., cyklisté naopak trénovali, jak se chovat na silnici jako řidiči jízdního kola, pro které platí stejná pravidla silničního provozu jako pro řidiče automobilů. V roli cyklistů jsme se setkali s železničním přejezdem, kruhovým objezdem, semafory na křižovatkách atd. Po dvaceti minutách jsme si role ve dvojici vyměnili.

Dále nás čekalo zahřátí v učebně, kde jsme si vyzkoušeli poznávání značek, řešili jsme různé situace na křižovatkách a povídali si o bezpečnosti jízdy na kole a povinné výbavě cyklisty.

Den na dopravním hřišti jsme si velmi užili. Bylo to fajn.

žáci 4.B