Vánoční aranžování

14. 12. 2023

Střední škola a Základní škola v Jesenici pozvala žáky naší školy dne 14. 12. 2023 na Vánoční floristickou soutěž, která probíhala v KD Jesenice.

Svou kreativitu a zručnost sem přišli prokázat zájemci z řad žáků druhého stupně. Každý žák soutěžil sám za sebe pod odborným dozorem pana Václava Nachtigala, vyučujícího odborného výcviku oboru zahradník – florista a zástupkyně ředitelky školy Mgr. Renaty Jílkové. Uvítala nás paní ředitelka Mgr. Hana Vanická. Úkolem bylo vyrobit malý vánoční svícen a netradiční adventní věnec ve formě obdélníkového aranžmá.

Porota hodnotila a udělovala body za provedení, zdobení a celkový vzhled aranžmá. Vyhlašovala se první tři místa: 1. Laura Zelenková, 2. Nikola Kulíšková, 3. Patrik Václavík. Výherci byli oceněni sladkou odměnou a diplomem.

Všichni žáci si domů odnesli nejen výrobky samotné, ale i mnoho zkušeností.

Mgr. Lenka Valešová