Šestajovice, svíčkárna Rodas

13. 12. 2023

Ve středu 13. 12. 2023 jsme se vydali do svíčkárny v Šestajovicích. Cesta autobusem byla delší, ale panovala dobrá nálada, a tak to rychle uteklo.

Po příchodu do svíčkárny nás přivítala omamná vůně. Později jsme zjistili, že se vůně line z koupelových solí, které jsme si také mohli namíchat. Poté přišla řada na výrobu vlastní svíčky. Namáčení do vosku se zdálo jako velká věda, ale bylo to fakt jednoduché a výsledek stál za to.

Součástí svíčkárny byl i malý statek s domácími zvířaty. Pohladit jsme si mohli kozu, která nám pózovala venku na stole, poníka a husy. Velkým zážitkem pro děti bylo vidět, jak se přímo před nimi narodilo kůzlátko.

Dali jsme si oběd v místní restauraci a vyrazili směr Jesenice. Cestou zpět jsme si zazpívali vánoční koledy a přiblížili se tak k Vánocům.

Žáci ze 4. A a 4. B