Turnaj v přehazované

21. 12. 2023

Čtvrteční dopoledne 21. 12. 2023 patřilo sportu a pohybu – konal se turnaj v přehazované, do kterého se zapojili žáci od 5. do 9. třídy.

Už na zápisových arších bylo jasné, že se zapojila většina dětí ze všech zmíněných tříd. Z podrobného studování bylo zřejmé, že nehrají třídy proti sobě, ale tvoří smíšená družstva, ve kterých jsou nejen žáci z různých tříd, ale hrají chlapci a dívky společně. Samotný turnaj byla jedna velká pastva pro oči – děti hrály pro radost, s velkým nadšením, ne pro souboj, prohry braly statečně a výhry s pokorou, nikdo se nepovyšoval, nikdo se nepral, nehádal, nevztekal… Snažily se zapojit celé družstvo, velcí nahrávali malým, kluci dívkám, ostatní povzbuzovali a fandili.

V mých očích byli vítězi všichni – výhrou bylo to nejen to, že se sešli, že si zasportovali, že hráli s chutí, ale i to, že se k sobě chovali hezky. Jsem na ně pyšná.

Mgr. Eva Konířová