Dobrodružné toulky světem Pavla Čecha ve Vlastivědném muzeu Jesenice

13. 06. 2024

V průběhu měsíce června navštívili všichni žáci naší školy podnětnou výstavu ve Vlastivědném muzeu Jesenice. Nikdo z nás asi nečekal, jaký je před námi zajímavý program.

Tato putovní výstava se točila kolem malíře, autora komiksů, ilustrátora a tvůrce autorských knih Pavla Čecha. Programem nás provázely pracovnice muzea, které poutavě vyprávěly o jeho knihách, například o „Velkém dobrodružství Pepíka Střechy“, „Dobrodružství pavouka Čendy“ aj. Knihy ihned lákaly k četbě, nejen svými krásnými obaly, ale i ilustracemi uvnitř, kde si každý najde své podle fantazie. Navíc spousta knih je komiksová, což dnešní děti určitě přitahuje. V programu postupně plnily zajímavé úkoly, za které získávaly indicie. Nešlo jen o čtení, ale i o šikovnost, motoriku, představivost, rychlost, paměť a další oblasti. Děti se s chutí zapojovaly do všech činností a tři hodiny v muzeu uplynuly jako voda.

Za celou naši školu děkujeme za krásný a poutavý program a vlídné přijetí.

Žáci a učitelé ZŠ a MŠ Jesenice