Krtkův svět, 1. a 2. tř.

11. 06. 2024

Na exkurzi do Krtkova světa v Horních Měcholupech se vydaly první a druhá třída opět společně. Do tohoto jedinečného zábavního parku jsme jeli autobusem v úterý 11. června plni velkého očekávání.

Když jsme dorazili na místo, přivítal nás rozsáhlý lesopark se spoustou přírodních prolézaček, skluzavek, houpaček, trampolín a lanové centrum. V areálu hosty lákaly různé zajímavé aktivity na poznávání rostlin a živočichů. Součástí exkurze byla též návštěva Krtkova skleníku, kde se děti seznamují s rostlinami a zvířaty. Celý prostor skleníku je tematicky ručně malovaný.
Po těchto aktivitách jsme si dali oběd a domácí limonádu v místní restauraci. Posilněni jsme se pak vydali na prohlídku místní mini zoo, kde návštěvníci mohli vidět a krmit hospodářská zvířata. V celém areálu Krtkova světa se pohybovali pávi a pávice, což bylo neobvyklé, ale děti byly nadšené.
Počasí se vydařilo, a tak jsme si celou exkurzi užili a zpátky domů se vrátili bohatší o krásné zážitky.

Mgr. Šárka Břinková