Exkurze do Beckeru Kralovice - projekt Člověk a jeho svět (CZ.1.07/1.1.32/01.0034)

29. 05. 2014

OPVK_hor_zakladni_logolink_RGB_cz.jpgFirma BECKER Kralovice je na naší škole dobře známá. Provozuje sběrný dvůr, třídí a zpracovává odpad a žáci se svými učiteli sem jezdí na exkurze. Ve čtvrtek 29. května se do této firmy vypravily i naše třetí a pátá třída.

Do Kralovic s námi jeli pan učitel Koníř a paní učitelka Řehořová. Navštívili jsme firmu BECKER, kde se nám věnovala jedna zaměstnankyně. Pověděla nám, jak se odpad sváží, jak se s ním dále pracuje a jak se dá ještě využít. Dozvěděli jsme se například, že když vytřídí plasty podle barev, zavolají třeba do Německa, zahraniční partneři si pro plasty přijedou a pak z nich vyrobí kupříkladu nějakou obuv. Samozřejmě jsme si prošli celý areál a poznali hodně nových věcí.

Napsala Adéla Parpelová, V. třída

Exkurze do Beckeru Kralovice: 3. a 5. tř.