Mikuláš

05. 12. 2018
Čertí škola již neodmyslitelně patří k datu 5. 12. Na hezkou tradici navázala letos naše 9. třída.

První hodinu jsme strávili převlékáním a barvením obličejů. Bylo třeba si pospíšit, protože hned o přestávce se Mikuláš (Dominik Lekeš), anděl (Veronika Dunová) a jeden z čertů zúčastnili vyhlášení výsledků gymnastické části soutěže O nejaktivnějšího sportovce. Rozdávali sladkosti a také dali najevo, že přijdou navštívit děti na prvním stupni.

Do tříd na prvním stupni doprovázel Mikuláše a anděla houf čertů, tedy zbytek nás deváťáků. Myslím si, že se děti dobře bavily, stejně jako my. Hned potom jsme zašli do oddělní školky naproti školní jídelně a odtud zamířili na městský úřad k panu starostovi. Měl nám zarecitovat básničku, a protože si na žádnou českou nevzpomněl, tak nám pověděl aspoň německou. Za odměnu si vybral oříšek.

Nakonec jsme zavítali do mateřské školky v Oráčovské ulici. Také zde jsme rozdávali sladké balíčky a sváteční náladu. Osobně se domnívám, že to bylo zdařilé dopoledne.

Napsal Miroslav Jelínek