Výlet, 1. tř., ZOO Plzeň

06. 06. 2019
Na výlet do plzeňské zoologické zahrady se naše třída těšila už dlouho předem. Dočkali jsme se ve čtvrtek 6. června 2019. Jela s námi paní učitelka Vodrážková a také mateřská školka.

Zoologická zahrada je domovem velké spousty zvířátek. Paní průvodkyně nám povídala hlavně o těch, co žijí v Africe. Spolu s obrázky nám kázala i hřívu lva, kůži opice, ocas žirafy a želví krunýř. Samozřejmě jsme viděli i zvířátka živá, například lva, velblouda, žirafu, gazelu, zebru, lemura, opice, pštrosa a jiná. Také jsme navštívili statek, kde mají čerstvě narozené telátko, malého býčka.

Po prohlídce ZOO přišel každému vhod odpočinek a prolézačky a skluzavky na dětském hřišti. Závěr výletu patřil návštěvě tropického pavilonu, kde poletovali motýli a kde žila další zajímavá zvířátka. Očekávanou tečkou byl nákup hraček a suvenýrů. Výlet se nám moc líbil!

Sestaveno z příspěvků žáků 1. třídy  

Výlet, 1. tř., ZOO Plzeň