Výlet 5. třídy, Soseň 2019

07. 06. 2019

Červen je měsíc školních výletů. Naše třída s paní učitelkou Peterovou si vybrala za cíl nedalekou Soseň.

Do soseňského areálu jsme dorazili v pátek 7. června. Paní správcová nás přivítala a přidělila nám čtyřlůžkové chatky. Když jsme se zabydleli, vydali jsme se na kolech na prohlídku okolních lesů. Vrátili jsme se akorát na večeři. Rýže s kuřetem všem chutnala. Na večerní program byly připraveny společenské hry a také se hodně zpívalo. Každý měl zanotovat nějakou písničku. Protože jsme se všichni dobře bavili, šlo se spát až v noci.

V sobotu ráno jsme vstali, umyli se a po snídani opět vyjeli na kolech po lesních cestách. K obědu bylo tentokrát rizoto. Odpoledne se strhla vodní bitva, po které následoval piknik (uspořádala jsem ho já s Natálkou Václavíkovou). A program se zase trošku protáhl. Jenže někdy kolem půlnoci začal někdo volat „HOŘÍ!“ Všichni vstali, ale byla to jen bojovka. Ukázalo se, že nás přijeli strašit rodiče! Jako malé děti… V noci jsme pak měli ještě ohňostroj, což bylo velké překvapení.

Pobyt na Sosni jsme zakončili snídaní, po níž si nás rodiče odvezli domů. Výlet byl prostě skvělý!

Napsala Martina Jejínková, V. třída