Kdo chce s vlky výti, EVVO

10. 10. 2019

V rámci environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty (EVVO) a spolupráce se vzdělávací agenturou Pochop přírodu měli žáci naší školy jedinečnou příležitost spatřit na vlastní oči vlka. Zajímavé setkání proběhlo v tělocvičně ve čtvrtek 10. října. Krátký příspěvek o této události nám napsala dvojice děvčat ze 7. třídy.

Povídání s ukázkou se uskutečnilo ve školní tělocvičně, kam se dostavil nejprve první stupeň a po něm druhý. Zde už na žáky čekala paní Štěpánka Kadlecová, která se představila jako stopařka vlků. Jednoho měla s sebou na vodítku. Bylo to zvíře klidné, ale nesměli jsme být příliš hluční.
Zajímavé vyprávění v rozsahu jedné vyučovací hodiny se týkalo nejen života vlků, ale i náplně práce paní Kadlecové. Mohli jsme si prohlédnout snímky z fotopastí a nakonec si pohladit i samotného vlka. Setkání v tělocvičně se nám moc líbilo a těšíme se na další.

Napsaly Adéla Čóková a Natálie Mottlová