Dětský karneval 2020

15. 02. 2020
Uplynul rok a Základní škola a mateřská škola Jesenice připravila pro všechny malé i velké návštěvníky tradiční dětský karneval. Uskutečnil se v sobotu 15. února v kulturním domě, kde se řízení karnevalového reje ujal zkušený moderátor rádia Relax Jan Ladra se svými spolupracovníky.

Veselé dovádění začínalo oficiálně od půl třetí, ale první návštěvníci přicházeli již ve 14.00 hodin. Nakonec se jich dostavily rovné tři stovky - 135 dospělých a 165 dětí. Kdo měl masku (120 dětí), dostal hned u vstupu na sál marcipánové prasátko.
 
Přítomné přivítali z pódia myšák Eda a Honza Ladra, kteří pak společně s dětmi přivolali princeznu Týnku. Podle ní pak ostatní tančili v rytmu hudby. Do programu se posléze zapojila i letuška, s níž děti pomyslně procestovaly některé země a poznávaly pro ně typické melodie. Jak by ne, když měl karneval v podtitulu název „Letem světem“! Kdo určil zemi podle vlaječky, sklidil uznání moderátora. Sálem tak zazněly melodie z Francie, Španělska, Švýcarska, Brazílie, Česka a Itálie. Samozřejmě se nejen tancovalo, ale též soutěžilo o sladkosti, časopis Dráček nebo protáhlé, snadno tvarovatelné balónky.
 
Další postavičkou na karnevalové scéně byl pejsek. S ním i s ostatními přáteli Honzy Ladry se mohly zájemci vyfotografovat na památku. „Diskotačeníˮ poté pokračovalo s dětmi na pódiu, zatímco princezna Týnka předcvičovala před pódiem. Odměnou tanečníkům bylo tentokrát krabicové mlíčko Milk Drink Bobík.
 
S velkým zájmem se setkala soutěž o nejdelší vláček („jesenický expres“ čítal 37 vagónků, což k pokoření loňského rekordu nestačilo) a také soutěžní hra „židličkovaná“, v níž se radovala z vítězství Míša Narovcová z páté třídy. Nelze nezmínit ani tradičně bohatou tombolu, bez níž by karneval nebyl karnevalem.  Až do 18. hodiny se pak hrály písničky k diskotančení a skvělá zábava vrcholila. Že se karneval vydařil na jedničku, je zásluhou všech zúčastněných. Velké poděkování patří nejen jim, ale samozřejmě i sponzorům, jejichž seznam uvádíme zde:
 •  Rádio Relax
 • ISŠ Jesenice
 • Společnost DROPS, a.s
 • SHŠ z Drahšperka
 • Cestovní agentura – Emilie Růžičková
 • Čerpací stanice MOL – Roman Vaňkát
 • Autodoprava Antonín Mudroch
 • Prodejna Vito – p. Tran
 • Cukrárna LA MIJA
 • Restaurace Drahouš – manželé Johnovi
 • Gastroplus Louny
 • Apetitto Plzeň
 • Pekárna Plasy
 •  Železářství – p. Marie Kadlecová
 • Úspěšný web, s. r. o. – p. Petr Slabý
 • Tepelné zásobování Rakovník
 • Jan a Anna Polákovi
 • Antonín a Danuše Vopatovi
 • Roman a Jitka Valušovi
 • Slavěna a Milan Klementovičovi
 • Vladimír a Patricie Kinských
 • Martina a Michal Pacourkovi
 • p. František Makovský
 • p. Zdeněk Hornof
 • p. Milan Čížek
 • p. Jarmila Hrabíková

20. 2. 2021 na dětském karnevalu opět na shledanou!