Plavecký kurz, 5. tř.

04. 04. 2022

Ve dnech 4.4.2022 – 8.4.2022 byl uspořádán plavecký kurz pro V. ročník doplněný dětmi z VI. a IV. ročníku. Kurz probíhal v hotelu Fontána ve Frymburku u Lipna, kde byly děti také ubytované.

Celá naše výprava začala v pondělí v 8 hodin ráno před školou, kde na nás čekal autobus. Naskládali jsme bagáž do autobusu, rozloučili se s rodiči, babičkami, tetičkami, pejsky atd. 😊 a vyrazili společně (s paní učitelkou Valchářovou a s paní asistentkami pí. Kvapilovou a pí. Nikolašovou) vzhůru za dobrodružstvím. Cesta byla dlouhá, ale stála za to. Když jsme se blížili k cíli, přemýšleli jsme, jestli jsme si místo plavek neměli vzít lyže – bylo tam spoustu sněhu, po kterém u nás v Jesenici nebyla ani památka.
Při příjezdu nás přivítali naši instruktoři Martina, Tony, Štěpán a Jirka, kteří byli fajn a ihned se s námi skamarádili. Pomohli nám se ubytovat a vzápětí nás pozvali na oběd. Wow …… Jídlo tam bylo famózní. Všechno, co nám za ten týden pan kuchař uvařil, bylo skvělé. Po obědě jsme získali organizační informace a zábava mohla začít – čekala nás první lekce v bazénu.
Na první lekci si nás instruktoři „očíhli“, aby zjistili jaký kdo má plavecký styl 😊 …… No co vám budeme povídat, některé styly se nedaly pojmenovat.
Hotovo – jsme rozřazeni! Každý jsme předvedl to nejlepší, co umíme a teď už to budeme jen pilovat k dokonalosti.
No a potom už to byl každý den stejný kolotoč:

7:30 – 7:50          snídaně

8: 00 – 9:30         pohybové aktivity – tělocvik 😊

9:40 – 10:10        svačina

10:15 – 11:45     plavání

12:15 – 12:45     oběd

ODPOČINEK

14:50 – 15:20     svačina

15:30 – 17:00     plavání

18:00 – 18:30     večeře

18: 45 – 20:15    večerní zábavný program

Asi si umíte představit, jaká to byla fuška. Ale i přes to, že jsme byli všichni dost unavení, jsme to zvládli a dotáhli to až do pátku. V pátek jsme stihli opět dva krát bazén, ale poslední byl ve znamení her a loučení. Dostali jsme diplomy, poděkovali za skvělý kurz, rozloučili se a v 16:00 udělali instruktorům pá pá ……..Hurá, jedeme domů. Odvezli jsme si z Frymburku hromadu zážitků, suvenýrů a plnou hlavu vzpomínek, které nám nikdo nevezme.
Děkujeme a těšíme se na další dobrodružství.

Žáci V. třídy