Botanická soutěž Rakovník

19. 05. 2022

Populární přírodovědná soutěž v rakovnické botanické zahradě proběhla ve čtvrtek 19. května 2022. Nechyběli v ní ani jeseničtí žáci, s nimiž cestovaly paní učitelka Knappová a Klára Prasková, její pomocnice.

Stěžejním tématem byly jedovaté rostliny. Akci pořádalo DDM Rakovník. Hodinovou přednáškou o nich vstoupila do soutěže družstva šesté a sedmé třídy, žáci 8. a 9. třídy mezitím soutěžili v botanické zahradě a družstvo čtvrťáků zkoušelo štěstí v soutěži RISKUJ (skončilo na 6. místě). Pak se skupiny vystřídaly.

Po splnění všech úkolů jsme měli hodinový rozchod u prodejny Billa a také na náměstí, kde jsme si koupili různé dobroty, kupříkladu kebab box, zmrzlinu, tříšť, trdelník atd. Pestrý den v Rakovníku se nám moc líbil.

Napsala Laura Zelenková, 6. třída

Nyní se společně podívejme na výsledky našich žáků: