Dětský karneval

11. 03. 2023

Velkým dnem pro děti se stala sobota 11. března, kdy Základní škola a mateřská škola Jesenice uspořádala v jesenickém KD tradiční DĚTSKÝ KARNEVAL.

Role hlavního moderátora se opět ujal Honza Ladra z rádia RELAX, kterého podpořil jeho tým spolupracovníků: princezna Týnka, myšák Eda, žabák Stana a další kamarádi. Spolu s dětmi odstartovali pestrou směs hudby, pohybových a tanečních kreací, humoru a soutěží. Nechyběla ani promenáda masek (každá maska dostala u vchodu zákusek z marcipánu).

Více písniček a tancování pak přinesla druhá část karnevalu s diskžokejem Petrem Wolfem, kdy se k dovádějícím dětem připojila i spousta rodičů. Všichni společně si až do půl sedmé užívali pohodové odpoledne.

Pestrý program zaujal nejen všechny děti bez rozdílu věku, ale i dospělé účastníky, kteří si přišli užít atmosféru veselého soutěžení a tanečního „diskotačení“. Výmluvně to dokazuje karnevalová statistika: karnevalu se zúčastnilo 176 dospělých a 195 dětí (s maskou 156, bez masky 39).

Nelze samozřejmě opomenout ani bohatou tombolu, na jejímž pořízení se svými věcnými a finančními dary podíleli četní sponzoři:

 • Rádio Relax
 • Střední škola a Základní škola Jesenice
 • DROPS GROUP, a. s.
 • Cestovní agentura – Emilie Růžičková
 • Čerpací stanice MOL CZ – Roman Vaňkát
 • Prodejna Vito – p. Tran
 • Obec Drahouš
 • Restaurace Drahouš – manželé Johnovi
 • Hotelový resort Jesenice
 • Železářství – p. Marie Kadlecová
 • Autodoprava Antonín Mudroch
 • Kabelky a batohy by ZU
 • IBG-NET, s. r. o.
 • Úspěšný web
 • DAS
 • Slavěna a Milan Klementovičovi
 • Jan a Anna Polákovi
 • Jakub a Markéta Johnovi
 • Roman a Jitka Valušovi
 • Manželé Vodrážkovi
 • p. František Makovský
 • p. Milan Čížek
 • p. Vladimír Kinský
 • OZ Brázda Žatec, s. r. o.
 • Gastroplus Louny
 • Pekárna Plasy
 • Apetitto Plzeň
 • Cukrárna LA MIJA
 • Bidfood

Poděkování ovšem patří nejen sponzorům, ale i organizátorům karnevalu, MěÚ Jesenice, obsluze občerstvení a všem dalším pomocníkům, bez jejichž přispění by karneval nebyl karnevalem. Takto můžeme směle prohlásit, že se dobré dílo podařilo!

odkaz na video