Bulovna, 7. tř.

16. 06. 2023

Bulovna je školní statek Střední zemědělské školy v Rakovníku, kde jsou k vidění živá hospodářská zvířata, například krávy, prasata či kozy. Naše sedmá třída se sem vypravila vlakem v pátek 16. 6. 2023.

Statkem nás prováděla paní Urbanová. Začínalo se u prasat, kde byla prohlídka doplněna přednáškou o odchovu malých selat, plemenech prasat a možnostech jejich ustájení. Poté jsme se vydali ke koním a pozorovali hříbata s klisnami na pastvě. U kozího chlívku jsme pak obdivovali kůzlata.

Naší poslední zastávkou v Bulovně byl kravín. Telata jsou zde ustájena odděleně od krav, jalovic a býků na výkrm. Prohlédli jsme si i dojírnu a mléčnici, kde se skladuje a chladí nadojené mléko. Víte, že kráva nadojí denně i 30 litrů mléka?

Po prohlídce statku jsme měli hodinový rozchod v Rakovníku na náměstí. Čas do odjezdu vlaku nám tak rychle utekl. Bohužel, když jsme dorazili do Jesenice, byla zrovna bouřka a zmokli jsme. I přesto jsme si výlet moc užili.

Napsaly Nikola Kulíšková a Lucie Černá