Třeťáci v informačním centru LČR Křivoklát

24. 05. 2023

Za cíl třídního výletu si žáci obou třetích tříd vybrali Informační centrum Lesů České republiky Křivoklát. Naše škola často využívá bohatou nabídku služeb střediska a tak tomu bylo i ve středu 24. května.

Cesta vlakem byla příjemná, děti si výlet užívaly. Z vlakového nádraží jsme se vydali směrem k hradu, kde se informační centrum nachází. Zde na nás čekala milá paní, která nás seznámila s programem. Dozvěděli jsme se, která je naše největší sova, která nejvzácnější a která nejmenší. Ukázala nám vycpaniny ptáků a zvířat. Poté pro nás měla přichystaný program venku. Zavedla nás do lesa, kde jsme určovali, které zvíře chodí ke krmelci a co do krmelce můžeme zvířátkům dát.

Samozřejmě jsme si našli i prostor na dovádění. Chvíli jsme si hráli na lesním hřišti a poté pokračovali v naší procházce. Lesní cesta nás dovedla k hradu Křivoklát. Na jeho historickém nádvoří jsme se posilnili svačinou, koupili suvenýry a šli zpátky na vlak. Byl to krásný výlet plný nových poznatků a zážitků.

Sestaveno z ohlasů žáků 3. A, 3. B.