Projektový den: Den životního prostředí pro I. stupeň 20. 5. 2010

20. 05. 2010

Čtvrteční ráno 20. 5. 2010 bylo řádně mokré po nočním dešti, proto se DEN ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ konal v prostorách školy, a to konkrétně na I. stupni.

Chodili jsme po 4-5členných družstvech na různá stanoviště, kterých bylo 18. Někde jsme třídili odpad, jinde sestavovali obrázek na čas, poznávali rostliny, nerosty, stromy podle větviček, obojživelníky a ptáky žijící u vody. Také jsme luštili matematický rébus, z kterého jsme se například dozvěděli, kolik ostnů má ježek, jak vysoká je žirafa a jak dlouho žije lev.

Rovněž nás zaujal 20minutový dokument o PŘÍRODNÍM PARKU JESENICKO a také následný testík, v němž se nám dařilo zúročit nabyté poznatky.

Celý den se nám moc líbil, zopakovali jsme si již známé a naučili se i spoustu nového. Těšíme se na další podobné projekty.

Vybráno ze slohových prací žáků IV. třídy

Vyhodnocení soutěže (.pdf)

Projektový den: Den životního prostředí pro I. stupeň 20. 5. 2010